शनिबार , जेठ १४, २०७९

यि महान बुहारि, जसले आफ्नो ससुरालाई आफैं बोकेर लागिन् हस्पिटल,,,हे’र्नुहोस्

पछिल्लो समयमा सामाजिक संजालमा धेरै नै घटना हरु घ,टे,को देख्न सकिन्छ। आफुलाई जे जस्तो समस्या भएपछि मनिष हरुलाई मिडियाको खाचो परेको हुन्छ।

त्यस्तै यति बेला भने सामाजिक संजाल मा एक तस्बिर सार्बजनिक भएको छ। जुन तस्बिरमा आफ्नी बुहारीलेले सडक मा ससुरालाई बोकेको भन्ने शिर्षक मा भाइरल भएको छ।

मकवानपुर जिल्लामा स्क्रबटाइफसका बिरामी बढ्दै गएका छन् । विगत आर्थिक वर्षका तुलनामा आर्थिक वर्ष २०७७÷७८ मा बिरामी सङ्ख्यामा वृद्धि भएको हो । स्वास्थ्य कार्यालयको तथ्याङ्कअनुसार सो आव ६८ मा सो रोग फे’ला परेको मध्ये ४९ महिला र १९ पुरुष रहेको जनाइएको छ । यसअघि आव २०७६÷७७ मा २९ र आव २०७५÷७६ मा २५ मा उक्त रोग फेला परेको कार्यालयका सूचना अधिकारी लक्ष्मण घिमिरेले जानकारी दिनुभयो ।

चि’कित्सकका अनुसार ‘मा,इ,ट’ ना,म,क किर्नाको टोकाइबाट स्क्र’बटाइफस रोग लाग्ने गर्दछ । यसबाट बच्न। उक्त किरा खासगरी खेत, झाडी, घाँसलगायतका स्थानमा बस्ने मुसा प्रजातिमा पाइन्छ । स्क्रब भएका मानिसलाई १०४ डिग्रीभन्दा बढी कामज्वरो, धेरै टाउको दुख्ने, पसिना धेरै आउने आँखा रातो हुने, झा’डापखाला लाग्ने, विस्तारै शरीरका मुख्य अङ्ग काम गर्ने छोड्ने बताइएको छ । दैनिक समाचार डटकम बाट

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय