शनिबार , जेठ १४, २०७९

छत्र शाहीसँग हि’लोमा कु’स्ती खेलेर भा”ई’रल भएकी अस्मिता जुरेली मि”डियामा । च’र्को गा’ली खाँ’दा छत्र रो’ए, जुरेलीले यस्तो भनिन

नेपालमा हरेक वर्षको असार १५ लाई धान दिवसको रूपमा मनाउने गरिएको छ । यस दिन कृषकहरू आफ्नो धानखेतमा रो’पा’इँ ग’र्ने र दहीच्यूरा खा’ने गर्छन् ।तर, पछिल्ला वर्षहरूमा भने असार १५ लाई युवा’युव’तीहरू’ले ‘हि’लो खेल्ने उत्सव’ को रूपमा से”लिब्रेट गर्न थालेका छन् ।

धान दिवसमा एउटा त”स्वीर खुबै भा’इ’रल भयो । त”स्वीरमा दुई युवा-युवती हि’लोमा डु’बु’ल्की मा’र्दै रो’मा’न्स गरिरहेजस्तो देखिन्छ । धान रो’प्ने ब”हानामा हि’लोमै उ’च्छृ’ङ्ख’ल क्रियाकलाप गरेको भनेर सामाजिक स’ञ्जाल’मा निकै ट्रो’ल भइरहेको छ । यद्यपि, उनीहरू को हुन् र दृ’ष्यको वा”स्तविकता के हो भन्ने धेरैलाई थाहै छैन ।

त”स्वीरमा देखिएकी युवती हुन्, रे”सलर अस्मिता ‘जुरेली’ विगतमा उनी मोडलिङ पनि गर्थिन् । अहिले महिला रे”सलरका रूपमा परिचित छिन । यसैबिच अस्मिता जुरेली मि”डियामा आएर उक्त दिन भएको घ’ट’नाबारे यथार्थ बताएकी छिन् । अस्मिताले मा’फी मा’ग्दै आफु धेरै नराम्रा क”मेन्टहरुका कारण चि’न्ति’त रहेको पनि बताईन् । उत छत्र शाही भने अस्मितालाइ फोन गरेर रोएछन् । भिडियो हेर्नुस ***

यशको महत्त्व र कृषकलाई उर्जाका निमित्त सो रो’पा’इमा समावेश भइएको सन्देश दिन खोजिएको छ । यतिबेला असार १५ सकिएसंगै असर १५ मा ईन्द्रेणीका ला”ईभ दो”होरि गायक क्षत्र शाही र रेस’ल’र जुरे’लीले खे’ले’को अर्थात हि’लो छ्या’पे’को भि”डियो फोटो यतिबेला निकै भा’ई’रल बनेको छ । रमाईलो गर्दागर्दै बनाईएको भि”डियो सा”माजिक सं”जालमा भाई’र’ल बनाउनु राम्रो कुरा भने हैन ।

यो त् उदाहरण मात्र हो असार १५ मात्र नभएर धान रो’प्ने बेला एक आपसमा हि’लो छ्या’पे’र रमाईलो गर्ने चलन जताततै रहेको छ । यतिबेला सा’माजिक स’ञ्जालमा क्षत्र शाहीलाई र जुरेलीलाई ना”नाथरीका गा’ली,ग’लौ’ज आएका छन् । हि’लो खेलेकै भरमा यसरि गा,ली’ग,लौ’ज गर्नु पर्ने आवस्यकता भने देखिदैन । स”हमति मै सबैले हि’लो खेलेको देखिन्छ । यो बिषयलाई यसरि वि’वा,द’मा ल्याउनु पर्ने आवश्यक पनि देखिदैन । हुन् त् हाम्रो नेपालि स”माजमा जसको प्र’ग’ति हुन्छ जसको प्र’ग’ति भएको छ त्यसलाई खु’ट्टा का’ट्ने प्र’वृ’ति रहेको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय