शनिबार , जेठ १४, २०७९

प्युठानबाट दाङका लागि छुटेको बस दु”र्घटना, एक बालिकाको मृ”त्यु ३० जना घा’इते

प्यूठानको माण्डवी गाउँपालिकाको तारिवाङमा याुत्रबहाक बस दु”र्घटना हुँदा एक जना बालकको मृ”त्यु भएको छ । प्यूठानको अरङखोला ढिकावनबाट दाङको घोराहीतर्फ जाँदै गरेको ना ३ ख ७१३२ नम्बरको बस दु”र्घटना हुँदा अन्य ३० जना घा”इते भएका छन् । दु”र्घटनामा घा”इते र मृ’तक सबैलाई स्थानीयले उद्धार गरी नजिकैको स्वास्थ्यचौकीमा पुर्‍याएको छ । दु”र्घटनामा ९ जना ग”म्भीर घा’इते भएका छन् । उनीहरु सबैलाई दाङको बगंलाचुली लैजाने तयारी भइरहेको छ ।

यस्तै,सल्यानको छत्रेश्वरी गाउँपालिका वडा नम्बर ५ मा रहेकाे ढकढके लेकमा भ्यू प्वाइन्ट निर्माण गरिहेकाे छ । विभिन्न ठाउँकाे दृश्य देख्न सकिने डरलाग्दाे ढकढके लेककाे टुप्पाेमा छत्रेश्वरी गाउँपालिकाले ५ लाखकाे बजेटमा भ्यू प्वाइन्ट बनाएकाे हाे । ढकढके लेककाे मुनीतिर हेर्दा डरलाग्दाे भीर छ । यहि भीरमा फलामकाे पुल अड्याएर श्रीनगर स्थित काठमाडौ ग्रील उद्योगले भ्यू प्वाइन्ट बनाएकाे हाे । अहिले ढकढकेमा भ्यू प्वाइन्ट बनेसँगै जिल्ला भित्रका पर्यटकहरूकाे फाेटाे खिच्न भीड लाग्ने गरेकाे छ ।

ढकढकेमा भ्यू प्वाइन्ट बनाएलगतै याे क्षेत्रमा पर्यटककाे संख्या वृद्धि भएकाे र यसले नयाँ आयाम थप्ने गाउँपालिका अध्यक्ष सन्ताेष केसीले बताए । उनले पालिका भित्र धार्मिक तथा पर्यटकीय हव बनाएकाे समेत दाबी गरेका छन् । अब छत्रेश्वरी गाउँपालिका घुम्नलाइ मान्छेले एक दिनकाे समय छुट्याउँछन् ।’ उनले भने, ‘यहाँ शंकपार्क, छाँयाछेत्र मन्दिर, चाँदनी गुफा, ढकढके लेक जस्ता आकर्षक केन्द्र भएका छन् ।’

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय