आइतबार , जेठ ८, २०७९

सैनिकले कु टेरै मा रे यी चेपाङ युवालाई,स जाय यस्तोसम्म हुन सक्ने (भिडियो हेर्नुस्)

चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जभित्र घुँगी खोजकै नि”हुँमा या”त”ना दिएर एक चेपाङ युबकलाई ह”त्या गर्ने सैनिकलाई जन्मकैदको स”जा”य भएको छ । राप्ती नगरपालिका २ मिलन टोलका राजकुमार चेपाङ्गलाई कु”ट”पि”ट गर्ने सैनिकलाई उच्च अदालत पाटन हेटौडाको इजलासले जन्म कै”द”को स”जा”य सुनाएको छ । सैनिकको कु”टा”इले राजकुमारले ज्या”न गु”मा”ए”का थिए ।

पाटन उच्च अदालतको हेटौंडा इजलासका न्यायाधीशद्वय चण्डीराज ढकाल र नागेन्द्रलाल कर्णको इजलासले नेपाली सेनाको सिक्किबक्स गणका चिरणकुमार बुढालाई जन्मकैदको सजाय गर्ने फैसला गरेको हो । निकुञ्जभित्र सेनाको या”त”नाबाट ग”म्भी”र घाइतेका राजकुमार चेपाङको २०७८ साल साउन ८ मा उपचारको क्रममा अस्पतालमा मृ”त्यु भएको थियो ।

उक्त मुद्दामा यसअघि जिल्ला अदालतले गत असार २८ गते बुढालाई नौ महिना कै”द, नौ हजार ज”रि”वा”ना र मृतकको परिवारलाई दुई लाख रुपैयाँ क्षतीपुर्ती भराउने फैसल गरेको थियो । त्यसपछि पिडित पक्षको तर्फबाट उच्च सरकारि वकिलको कार्यलय हेटौडाले पुनराबेदन गरेको थियो । नौ महिना स”जा”य हुनेगरी क”सु”र ठहर गरेकोले जागिर गुमाउन पुगेका बुढाले पनि उच्च अदालतमा पुनराबेदन गरेक थिए ।

दुबैतर्फको पुनराबेदनमा उच्च अदालतले जिल्ला अदालतको फैसला उ”ल्ट्या”उ”दै पि”डि”तको मागअनुसार बुढालाई जन्मकैदको स”जा”य हुनेगरी फैसला गरेको उच्च सरकारी वकिल कार्यलय हेटौंडाले जनाएको छ । २०७८ श्रावण १ मा मिलनटोलका २७ बर्षिय राजकुमार सहित सातजना घुँगी खोज्न गएकोमा दुई महिलालाई केही नगरेपनी पाँच पुरुषलाई भने निकुञ्ज सुरक्षार्थ खटिएका चिरणकुमार लगायतको टोलिले दिनभर ढेडुखोलामा सुताएर कु”ट”पि”ट गरेका थिए ।

बाँकी हेर्नुस तलको भिडियोमा :-

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय