आइतबार , जेठ ८, २०७९

आमा म छिट्टै फर्किएर आउछु भन्दै माल्टा गएका अजयको महिना दिन नपुग्दै मृ”त्यु

युरोपको पर्यटकीय क्षेत्र माल्टामा रोजगारीका सिलसिलामा पुगेका नेपाली युवा अजय श्रेष्ठको सडक दु”र्घटनामा परी नि”धन भएको छ। नेपालको बर्दियाको गुलेरिया ६ स्थायी घर भएको २६ बर्षीय युवा श्रेष्ठ माल्टामा वल्ड नामक फुड डेलिभरी कम्पनीमा कार्यरत थिए। फुड डेलिभरीको काम गर्ने गरेका श्रेष्ठको फेब्रुअरी १६ का दिन विहान कामको सिलसिलामा स्कूटरमा फुड डेलिभरी गर्ने क्रममै दु”र्घटना भएको थियो। समाचारअनुसार, उनको घट”नास्थलमै मृ”त्यु भएको थियो।

सो कम्पनीको एपमा खानाको अर्डर आउने र एपबाटै काम स्वीकार गरी तयारी खानामा अर्डरकर्ताको घर पुर्‍याउने काम श्रेष्ठले गर्दै आएका थिए। विहान सवा ११ बजेतिर खाना खाने समयमा डेलिभरीको काममा निस्केका उनलाई माल्टाको अल्डो मोरो स्ट्रीटमा विपरीत दिशाबाट आएको एउटा ट्रकले दु”र्घटना गराएको थियो। विपरीत दिशाबाट आएको ट्रक अनियन्त्रित भई रोड क्रस बारमा ठो”क्किएको र विजुलीको पोल ठल्दा सो पोलले लागेर स्कूटरमा रहेका श्रेष्ठको मृ”त्यु भएको थियो।

तीन वर्षअघि रोजगारीका लागि नेपालबाट माल्टा पुगेका श्रेष्ठले भयावह सडक दु”र्घटनमा परेर ज्यान गु’माएपछि गैरआवासीय नेपाली संघले उनको पार्थिव शरीरलाई नेपाल पठाउने गरी काम शुरु गरेको छ । घ”टनापछि घ”टनास्थल पुगेका गैरआवासीय नेपाली संघ माल्टाका बरिष्ठ उपाध्यक्ष नविन गिरीले डिसी नेपाललाई दिएको जानकारीअनुसार, उनलाई उद्दार गरी तत्काल अस्पताल लगिए पनि डाक्टरले मृत घोषणा गरेका थिए। माल्टामा दूतावास नभएकोले बेलायतको लण्डनस्थित नेपाली दूतावाससंग समन्वय शुरु गरिएको छ।

उनको रोजगारदाता कम्पनीसंगसमेत प्रा’रम्भिक कुराकानी एनआरएनएले गरेको छ। श्रेष्ठको पार्थिव शरीरलाई परिवारजनसमक्ष नेपाल पुर्‍याउन र आवश्यक काम गर्न एनआरएनएले अध्यक्ष भुवन अर्यालको संयोजकत्वमा रेम्स खनाल,सन्देश केसी, सत्या झा र शंकर खत्री रहेको ५ सदस्यीय समिति पनि गठन गरेको छ। यो समितिले मृ”तक श्रेष्ठको कम्पनीसँग पनि संयोजन गरी उनले पाउने कुनै रकम भए त्यसबारे पनि पहल गर्ने छ भने तत्काल उनको पा’र्थिव शरीरलाई नेपाल पठाउन आवश्यक पर्ने रकम समुदायबाट संकलनको पहल गर्ने छ।

एनआरएनए माल्टाले श्रेष्ठको दु”र्घटनामा परी नि’धन भएकोमा उनको आ’त्माको शान्तिको कामना गर्दै उनको पार्थिव शरीर राखिएको स्थानीय अस्पतालमा दीप प्र’ज्वलन गरेको छ। स्थानीय अखवार माल्टा टुडेले लेखेको समाचारअनुसार, करिव ५०० जना नेपालीहरु सो दीप प्र’ज्वलनमा सहभागी भई स्वर्गीय श्रेष्ठको आ’त्मा शान्तिको कामना गरेका थिए । यति भयावह दु’र्घटनामा नेपालीको मृ’त्यु भएको विषय नेपाली समुदाय माल्टाका धेरै बर्षयता नभएकोले सो समितिले कानुनी परामर्शसमेत गरेर क्षतिपूर्ति लगायतको कामका लागि पनि संयोजन गर्ने भएको छ। मृतक श्रेष्ठका दाजु हाल माल्टामै रहेको बताइएको छ । दुवईबाट उनी एकसाताअघि मात्र भाइ बस्ने गरेको माल्टामा कामका लागि पुगेका थिए।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय