शनिबार २४ मंसिर २०७९

काडमाडौं २३ भदौ । काठमाडौं महानरपालिकाले नक्सा पास नगरीकन निमार्ण गरिएको घर तथा भवनको नक्सा ९० दिनभित्र पास गरिसक्न भन्दै ९० दिनको समय दिएको छ ।

त्यसैगरी, महानगरले भवनको मात्रै नभएर सीमा पर्खालको नक्सा पनि पास गनै ३० दिनको समय दिएको छ । बिहिबार महानगरले एक सुचना जारी गर्दै सरकारी, संस्थागत, निजी वा जुनसुकै प्रकृतिको भएपनि भवनको पनि नक्सा पास समय तोकिदिएको हो ।

साथै, सुचनामा तोकिएको समयमा नक्सा पास नभए कारवाही गर्ने चेतावनी समेत दिएको छ । स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐन २०७४ र प्रचलित भवन निर्माण सम्बन्धी मापदण्ड, संहिता र कार्यविधि तथा कार्यालयको निर्णयअनुसार कारवाही गरिने महानगरले सुचना माफृत चेतावनी दिएको हो ।

समय काम सम्पन्न नगरे महानगरले त्यस्ता संरचना भत्काउन लागेको खर्च पनि घरधनीबाटै असुल्ने महानगरले सुचनामा उल्लेख गरेको छ ।


Last Updated on: September 8th, 2022 at 1:06 pm
१५४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया